Nog steeds hoog op mijn verlanglijstje: een bezoek aan New York City in de kersttijd. Want wie wil er nu geen magische kerstvakantie in New York City beleven? Zeker niet met deze reistips in je achterhoofd!
De beste tips voor een magische kerstvakantie in New York City
Ik weet het, het is nog niet eens december (al scheelt het niet veel) en ik heb het al over de kerstvakantie. Het staat dan ook nog steeds op mijn travel wishlist om ooit eens vlak voor kerst naar NYC te gaan. Zeker met deze tips krijg je geheid een magische kerstvakantie in New York City!
Brooklyn
In Brooklyn wordt de kerstsfeer goed uitgedragen. Bewonder de hele maand december alle mooie kerstlichtjes en decoraties van Brooklyn tijdens A Slice of Brooklyn’s Christmas Lights Tour.
Tijdens de weekenden kun je voor al je souvenirtjes terecht op de gezellige Holiday Market op Coney Island, om vervolgens de dag af te sluiten in het prachtig gerenoveerde Kings Theatre voor een van de vele shows en musicals.
Manhattan
Op 2 december wordt holiday season afgetrapt, wanneer de lichtjes van de beroemde en vooral reusachtige Rockefeller Center Christmas Tree aan worden gedaan. Voor Rockefeller Center wordt ook een ijsbaan aangelegd, waar je vanaf eind oktober de schaatsen onder kunt binden. Ook in Bryant Park is een ijsbaan te vinden samen met de Winter Village kerstmarkt.
Om helemaal in de kerstsferen te komen, kunnen bezoekers een avondje naar de Radio City Hall waar de Rockettes vanaf weer te zien zijn met de Radio City Christmas Spectacular show. Vanaf 27 november is ook het beroemde stuk The Nuttcracker door New York City Ballet weer te zien.
En misschien wel het meest spectaculair (of een tikje overrated, maar je moet het eigenlijk eens hebben mee gemaakt) en het seizoen wordt afgesloten met ’s werelds grootste en meest spectaculaire outdoor feest: New Year’s Eve op Times Square, waar het nieuwe jaar traditioneel wordt ingeluid met het vallen van dé bal!
Foto door Anthony Quintano from Hillsborough, NJ, USA [CC BY 2.0 http://creativecommons.org/licenses/by/2.0, via Wikimedia Commons
Queens
Veel gebouwen en musea in Queens zijn tijdens de decembermaand prachtig versierd. Bezoek zeven van deze musea met de jaarlijkse Holiday House Tour op 6 december of maak een rondleiding door het Louis Armstrong House Museum.
Honger gekregen van alle tours ? Ga dan naar de New York Hall of Science waar een 40 vierkante meter groot dorp van (eetbaar!) ginger bread staat opgesteld. Knibbel knabbel knuisje…
The Bronx
Ook in de Bronx valt genoeg te beleven tijdens het winter seizoen. Een must-visit voor het hele gezin is de beroemde Holiday Train Show in de New York Botanical Garden.
Op 5 december vindt de jaarlijkse Holiday Family Day plaats in het Bartow-Pell Mansion Museum waar verschillende activiteiten voor kinderen worden aangeboden, zo kunnen de kleintjes bijvoorbeeld op de foto met de Kerstman!
Staten Island
Last but definitely not least: Staten Island, waar je een bezoek kunt brengen aan het Alice Austen House dat prachtig gedecoreerd is in kerststijl. In Historic Richmond Town worden ook de lichtjes van de kerstboom op 6 december officieel aan gezet en kunnen bezoekers meedoen aan de Candlelight Tour waarbij alle lampjes, kaarsen en haarden worden aangestoken door de hele stad.
Ik heb de stad inmiddels tijdens verschillende seizoenen bezocht, zelf tijdens een ijskoude novembermaand, maar een kerstvakantie heb ik er nog niet doorgebracht. Hoog op mijn wensenlijstje dus. Nu alleen nog even op zoek naar die kerst geldboom.
Meer lezen over New York City?
Lees dan ook deze blog posts eens:
- 34 redenen om naar New York te gaan
- New York City diary +tips
- 29x Wat te doen in New York
- De leukste NYC blogs
- 7x Hotspots in New York City
11 reacties
Ja lijkt me wel de beste kerstbestemming ooit. Alleen ver buiten mijn budget helaas…
Ja, gaaaaaf! O&N in New York lijkt me echt te gek. Sowieso wil ik dat echt eens in het buitenland vieren, want ik vierde het altijd in Nederland.
Oh, dat lijkt me fantastisch! Uberhaupt om eens met kerst in het buitenland te zijn of om bv oud & nieuw in een wereldstad te vieren. Helaas kan ik nooit, of bijna nooit, vrij krijgen in die tijd van het jaar vanwege de drukte op mijn werk maar wie weet ooit… Wij waren in 2002 in NY, in november, toen begonnen ze al met de voorbereidingen. Mooi om te zien hoor!
Dit staat ook op mijn verlanglijstje – ik zou dolgraag eens de kerstsfeer proeven in NYC. Ik ben er al eens eerder geweest, maar ik heb het niet gezien tijdens ‘the most wonderful time of the year’.
ooo! Nu wil ik ook terug! Echt leuke tips. Het lijkt me ook leuk om te zien hoe extreem de Amerikaanse huizen eruit zien met allerlei knipperende lichtjes. Volgens mij zijn er tours die vanuit New York vertrekken en langs de huizen rijden. Ja, ik wil zeker een keer naar New York in de kerstperiode :D
Dat ziet er mooi uit!
Erg fijn om zo een holiday mee te kunnen maken ;-)
New York lijkt me ook heel gaaf tijdens de feestdagen, ik ben er een keer in het voorjaar geweest. Maar tijdens de Kerst staat ook nog op m’n wishlist. Dit jaar wordt het voor mij Hongkong met oud en nieuw!
Lijkt ook mij geweldig! Alleen de versiering al en de sfeer die er dan hangt… nog even dromen :)
Lijkt mij ook zeker tof, wel heel koud maar denk wel de moeite waard! Lijkt me echt een hysterisch gebeuren wat je ooit eens gezien/meegemaakt moet hebben!
Ja, vijf jaar geleden was ik er met kerst. Op Tweede Kerstdag naar The Rockettes geweest: de meest hysterische kerstshow ooit :-). En de jaarwisseling maakten we met de locals mee in Central Park, minder druk en niet urenlang in de vrieskou wachten.
Gaaf! En zo’n feestje in Central Park lijkt me ook fijn; dat feestje op Times Square zal vast net zo hysterisch en belachelijk druk zijn. Leuk voor het idee maar in de praktijk vast een stuk minder feestelijk.
Reageren op dit bericht is helaas niet (meer) mogelijk.